Uszczelki kominkowe

(38)
1 - 12 z 38 ofert

Uszczelki do piecy i drzwiczek kominkowych.

Uszczelki odporne na wysokie temperatury. Dzięki uszczelce kominka poprawia się jakość ogrzewania, a ciepło jest wykorzystywane w najbardziej efektywny sposób. Tylko uszczelka pieca gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie Twojego pieca lub kominka. Dodatkowo, jeśli uszczelka kominka ulegnie uszkodzeniu, szyba kominkowa będzie się brudzić łatwiej i szybciej.

Wszystkie nasze uszczelki produkowane są z wysokiej jakości włókien silikatowych, podwójnie plecionych i osiągają wysoką wydajność roboczą. Wszystko to jest warunkiem wygodnej instalacji. Konstrukcja ułatwia zatrzymanie niewielkich szczelin poprzez dociskanie uszczelki drzwiowej bez powodowania ubytków. Nasz zestaw naprawczy do kominka jest dostarczany z klejem ogniotrwałym, który wytrzymuje temperatury do 650°C.

W przypadku wymiany szyb kominowych konieczna jest również wymiana uszczelek przyszybowych. Po pewnym czasie uszczelka okienna kominka opalanego drewnem przybiera określony kształt i w przypadku wymiany szyby tej uszczelki nie można już założyć, ponieważ mogłoby to spowodować następujące niedogodności:

- Niekontrolowana wymiana gazowa
- Słabe spalanie
- Silne osadzanie sadzy, gdzie przepływa zimne powietrze z zewnątrz

Większość pieców opalanych drewnem jest uszczelniona uszczelką, aby zapobiec przedostawaniu się toksycznych gazów dymnych do pomieszczenia mieszkalnego. Sznur uszczelniający w kominku jest zawsze oprawiony i przyklejony w rowku na drzwiach pieca lub na korpusie pieca bezpośrednio w obszarze zamykania. Normalne użytkowanie drzwi oznacza, że ​​każda uszczelka podlega zużyciu i musi zostać wymieniona, aby nie tylko Twój piec działał bez zarzutu, ale również Twoje zdrowie i przestrzeń mieszkalna nie uległy uszkodzeniu.

Oczywiście warto najpierw sprawdzić uszczelkę drzwiczek pieca, ponieważ jeśli drzwi są nadal szczelne, nie trzeba wymieniać starego sznura uszczelniającego.

Przed wklejeniem nowego sznura uszczelniającego należy całkowicie usunąć starą uszczelkę z pieca. Stary klej powinien również całkowicie zniknąć, aby nowa uszczelka kominka dobrze się trzymała.

Wysokiej jakości uszczelki do szkła kominkowego i drzwi kominkowych

Kominki wymagają uszczelnień na wielu różnych elementach. Są uszczelki drzwiowe, okienne czy popielnikowe. Ważne jest, aby dobrać odpowiednią uszczelkę do modelu do konkretnego kominka, wkładu grzewczego lub wkładu do pieca kaflowego. Bezpieczną pracę kominka można zagwarantować tylko dzięki odpowiednim uszczelkom. Oferujemy wysokiej jakości uszczelki kominowe we wszystkich rozmiarach i wzorach. Sznury uszczelniające są cięte w różnych średnicach i długościach, aby pasowały do ​​danego kominka lub mogą być dostarczane na metry.


Sznury uszczelniające i inne uszczelnienia kominkowe

Wszystkie oferowane tu uszczelki do kominów, pieców i wkładów grzewczych są bezazbestowe i wykonane z wysokiej jakości włókien silikatowych. W zależności od wymagań, do kominów i pieców dostępne są uszczelki płaskie lub okrągłe. Niektóre uszczelki kominkowe są samoprzylepne i można je montować bezpośrednio. W przypadku innych sznurów uszczelniających uszczelkę należy przymocować specjalnym klejem wysokotemperaturowym. Zalecamy zamówienie kleju wysokotemperaturowego bezpośrednio. Uszczelki kominkowe i klej są do siebie optymalnie dopasowane.