Kontakt

Kontakt

Zadzwoń do nas:

+48 691 628 342

+48 693 690 490

+48 693 690 890

Zostaw wiadomość:
Napisz tutaj

Bezpośrednie sąsiedztwo kominka lub pieca musi spełniać bardzo surowe kryteria. Ciepło promieniowania przenika przez szklany front pieca, oddziałuje trwale na wykładziny podłogowe i może powodować poważne zmiany w strukturze i kształcie. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko pożaru. Podstawy kominkowe skutecznie rozwiązują bezpieczeństwo pracy pieca, a jednocześnie ułatwiają rutynową konserwację.

Możesz wybrać znormalizowane podstawy kominkowe do wszystkich popularnych systemów grzewczych. Podstawę pieca możemy wykonać na dowolną szerokość, możliwy jest kształt podstawy pieca w postaci klasycznych prostokątów, kwadratów, półkolistych kształtów. W naszej ofercie znajduje się szeroka gama różnych rodzajów i kształtów szkła do pieców i kominków. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz standardowe szkło bezbarwne o grubości 6 mm, czy wolisz szkło ośmiomilimetrowe, które podkreśli nowoczesny wygląd Twojego wnętrza.

Chętnie zarekomendujemy odpowiedni rozmiar i materiał podstawy pod piec z uwzględnieniem Państwa wymagań i zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa podczas ogrzewania. Podstawy kominkowe z naszej oferty zwiększą ochronę przed uszkodzeniem podłogi wokół kominka. Podstawy naszej produkcji stanowią element estetyczny, mają długą żywotność i nie wymagają konserwacji. Podczas obsługi lub czyszczenia pieca zapobiegają rozprzestrzenianiu się popiołu i brudu oraz pomagają szybko i łatwo oczyścić teren wokół kominka.

Podstawy kominkowe

(673)

Podstawy kominkowe od Temprix

Jedną z głównych gałęzi produktów marki Temprix jest produkcja płyt podłogowych do pieców i kominków, czyli tzw. podstaw kominkowych. Wszystkie nasze podstawy szklane są testowane i produkowane z wyjątkowo wytrzymałych i odpornych na uderzenia komponentów zgodnie z normą bezpieczeństwa DIN EN 12150. Krawędzie płyty kominkowej z bezpiecznego szkła hartowanego są zaokrąglone, w kształcie litery C z promieniem R=10 mm, a także bardzo dokładnie wypolerowane.

Szklane płyty podłogowe pod piec są wyjątkowo odporne na zarysowania. Produkowane podstawy zabezpieczają podłoże przed i pod kominkiem przed uszkodzeniami wywołanymi przez wypadające z paleniska iskry i gorące cząstki popiołu. Materiał zastosowany w produkcji, a także sposób wykonania umożliwiają zamontowanie na takiej podstawie kominka o wadze nawet do 650 kg. Możesz zamówić naszą płytę podłogową o grubości 6 mm lub 8 mm. Oprócz dużego wyboru klasycznych szklanych płyt podłogowych oferujemy również opcje w brązowym szkle, szarym szkle oraz ice look (szkło jak lód). Oferujemy również panele podłogowe szyte na miarę dla każdego formatu.

Lubisz nowoczesny wygląd? W takim razie właściwym wyborem będą nasze specjalne podstawy stalowe, nierdzewne lub z aluminiowe. Stalowa blacha pod kominek w kolorze czarnym lub szarym jest zabezpieczona solidną powłoką proszkową. Aluminiowa podstawa kominkowa wykonana jest ze specjalnej płyty antypoślizgowej. Nierdzewna blacha pod kominek Temprix ma trwałą, szczotkowaną powierzchnię ze stali nierdzewnej. Obszerny wybór podstaw kominkowych z różnorodnych materiałów sprawia, że nasze podstawy podłogowe do kominków lub pieców oferują całkowicie nowoczesny wygląd.

Jeśli pomimo naszej szerokiej gamy produkowanych masowo i w bardzo przystępnych cenach podstaw, nie wybierzesz żadnego produktu, wykonamy szkło pod kominek na Twoje indywidualne zamówienie, zgodnie z Twoimi pomysłami i wymaganiami. Z uwagi na to, że będzie to specjalne zamówienie pojedynczej niestandardowej sztuki, czas realizacji takiej podstawy może wynieść ok. 30 dni roboczych a koszt jego realizacji będzie wyższy niż standardowej podstawy z magazynu.

1 - 12 z 673 ofert

Szyba pod kominek lub piec - Szklane podstawy kominkowe

Nasz bestseller: szklana podstawa kominkowa. Dobra jakość Temprix standardowych formatów o kształcie okrągłym lub prostokątnym jest naszą bazą produkcyjną. Materiałem wszystkich naszych szklanych płyt podłogowych jest szkło bezpieczne ESG, wyróżniające się odpornością na uderzenia i zarysowania. Niezależnie od tego, czy są to spadające polana, czy pogrzebacze, nic nie zaszkodzi naszym szklanym podstawom. Dwa rodzaje obróbki krawędzi oferują różne korzyści dla naszych płyt podłogowych: wycięcie w kształcie litery C zwiększa stabilność krawędzi płyty podłogowej, podczas gdy cięcie fasetowe ma zasadniczo zaletę optyczną.Blacha pod kominek lub piec - Metalowe podstawy podłogowe

Decydując się na zamontowanie kominka w salonie, musisz zwrócić szczególną uwagę, aby jego działanie nie uszkodziło znajdujących się w nim komponentów wyposażenia wnętrza, a jednocześnie zapewnić czystość wokół zamontowanego urządzenia. Z pomocą tutaj przychodzi nasz produkt, który powinieneś zakupić do swojego kominka lub pieca, jakim jest blacha przypiecowa. Ten produkt układa się pod lub przed kominkiem w zależności od posiadanego modelu urządzenia. Blacha wykonana jest z wysokiej jakości materiałów odpornych na działanie bardzo wysokich temperatur, dzięki czemu chroni podłogę przed uszkodzeniem i jednocześnie zapewniając atrakcyjny wygląd i zaletę wystroju wnętrza.Niestandardowe podstawy kominkowe na wymiar

Szeroka gama standardowych rozmiarów podstaw kominkowych jest u nas dostępna z magazynu. Chętnie produkujemy formaty specjalne zgodnie z życzeniem naszych klientów, specjalność naszej firmy Temprix. Po prostu prześlij nam szkic lub model swojego formatu płyty podłogowej, spersonalizowany i z żądanymi wymiarami. Otrzymasz adekwatną i nieograniczoną wycenę zakupu swojej niestandardowej płyty podłogowej tak szybko, jak to możliwe.

UWAGA! Już wyprodukowane szkło hartowane nie może być poprawiane np. przez cięcie, szlifowanie czy wiercenie. Doszłoby wtedy do całkowitego zniszczenia szkła. Dlatego też przed złożeniem zamówienia należy dobrze przemyśleć wariant podstawy, którą chcą Państwo zakupić.

Aby zapobiec zabrudzeniu płyty kominka, zalecamy zakup naszej uszczelki izolacyjnej w zależności od rodzaju wybranej podstawy, silikonowej uszczelki do podstaw szklanych lub silikonowej uszczelki do podstaw metalowych.