Podstawy kominkowe

(673)
1 - 12 z 673 ofert

Podstawy kominkowe od Temprix

Jedną z głównych gałęzi produktów marki Temprix jest produkcja płyt podłogowych do pieców i kominków, czyli tzw. podstaw kominkowych. Wszystkie nasze podstawy szklane wykonane są z hartowanego szkła oraz testowane i produkowane z wyjątkowo wytrzymałych i odpornych na uderzenia komponentów zgodnie z normą bezpieczeństwa DIN EN 12150. Krawędzie płyty kominkowej z bezpiecznego szkła hartowanego są zaokrąglone, w kształcie litery C z promieniem R=10 mm, a także bardzo dokładnie wypolerowane.


Szklane płyty podłogowe pod piec z hartowanego szkła najwyższych standardów są wyjątkowo odporne na zarysowania szkła. Ich struktura zapewnia trwałą i wytrzymałą powierzchnię. Produkowane podstawy zabezpieczają podłoże przed i pod kominkiem przed uszkodzeniami wywołanymi przez wypadające z paleniska iskry i gorące cząstki popiołu. Materiał zastosowany w produkcji, a także sposób wykonania umożliwiają zamontowanie na takiej podstawie kominka o wadze nawet do 650 kg. Możesz zamówić naszą płytę podłogową z hartowanego szkła grubości 6 mm lub 8 mm. Oprócz dużego wyboru klasycznych szklanych płyt podłogowych oferujemy również opcje w brązowym szkle, szarym szkle oraz ice look (szkło jak lód). Oferujemy również panele podłogowe szyte na miarę dla każdego formatu.


Lubisz nowoczesny wygląd? W takim razie właściwym wyborem będą nasze specjalne podstawy stalowe, nierdzewne lub z aluminiowe. Stalowa blacha pod kominek w kolorze czarnym lub szarym jest zabezpieczona solidną powłoką proszkową. Aluminiowa podstawa kominkowa wykonana jest ze specjalnej płyty antypoślizgowej, podstawy wykonane są z aluminium. Nierdzewna blacha pod kominek Temprix ma trwałą, szczotkowaną powierzchnię ze stali nierdzewnej, podstawy wykonane są z blachy nierdzewnej. Obszerny wybór podstaw kominkowych z różnorodnych materiałów sprawia, że nasze podstawy podłogowe do kominków lub pieców oferują całkowicie nowoczesny wygląd.


Jeśli pomimo naszej szerokiej gamy produkowanych masowo i w bardzo przystępnych cenach podstaw, nie wybierzesz żadnego produktu, wykonamy szkło pod kominek na Twoje indywidualne zamówienie, zgodnie z Twoimi pomysłami i wymaganiami. Z uwagi na to, że będzie to specjalne zamówienie pojedynczej niestandardowej sztuki, czas realizacji takiej podstawy może wynieść ok. 30 dni roboczych a koszt jego realizacji będzie wyższy niż standardowej podstawy z magazynu.

Bezpośrednie sąsiedztwo kominka lub pieca musi spełniać bardzo surowe kryteria. Ciepło promieniowania przenika przez szklany front pieca, oddziałuje trwale na wykładziny podłogowe i może powodować poważne zmiany w strukturze i kształcie. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko pożaru. Podstawy kominkowe skutecznie rozwiązują bezpieczeństwo pracy pieca, a jednocześnie ułatwiają rutynową konserwację.


Możesz wybrać znormalizowane podstawy kominkowe do wszystkich popularnych systemów grzewczych. Podstawę pieca możemy wykonać na dowolną szerokość, możliwy jest kształt podstawy pieca w postaci klasycznych prostokątów, kwadratów, półkolistych kształtów. W naszej ofercie znajduje się szeroka gama różnych rodzajów i kształtów szkła do pieców i kominków. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz standardowe szkło bezbarwne o grubości 6 mm, czy wolisz szkło ośmiomilimetrowe, które podkreśli nowoczesny wygląd Twojego wnętrza.


Chętnie zarekomendujemy odpowiedni rozmiar i materiał podstawy pod piec z uwzględnieniem Państwa wymagań i zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa podczas ogrzewania. Podstawy kominkowe z naszej oferty zwiększą ochronę przed uszkodzeniem podłogi wokół kominka. Podstawy naszej produkcji stanowią element estetyczny, mają długą żywotność i nie wymagają konserwacji. Podczas obsługi lub czyszczenia pieca zapobiegają rozprzestrzenianiu się popiołu i brudu oraz pomagają szybko i łatwo oczyścić teren wokół kominka.

Szklana podstawa kominkowa pod kominek lub piec wolnostojący - Szklane podstawy kominkowe

Nasz bestseller: podstawa z hartowanego szkła zapewnia trwałą i wytrzymałą powierzchnię. Dobra jakość Temprix standardowych formatów o kształcie okrągłym lub prostokątnym jest naszą bazą produkcyjną. Materiałem wszystkich naszych szklanych płyt podłogowych jest szkło bezpieczne ESG, wyróżniające się odpornością na uderzenia i zarysowania. Niezależnie od tego, czy są to spadające polana, czy pogrzebacze, nic nie zaszkodzi naszym podstawom szklanym z hartowanego szkła grubości 6 mm. Dwa rodzaje obróbki krawędzi oferują różne korzyści dla naszych płyt podłogowych: wycięcie w kształcie litery C zwiększa stabilność krawędzi płyty podłogowej, podczas gdy cięcie fasetowe ma zasadniczo zaletę optyczną. Designerskie podstawy szklane dostępne wyprodukowane z wysokiej jakości szkła hartowanego, są sprzedawane w różnych wymiarach oraz kształtach, a ich niebagatelny wygląd sprawia, że mogą stać się ciekawym elementem wystroju wnętrza. Szkło hartowane wytrzymałość posiada dosyć mocną dlatego też możliwe jest stawianie na nich nawet ciężkich pieców.

Blacha stalowa pod kominek lub piec wolnostojący - Metalowe podstawy podłogowe

Decydując się na zamontowanie kominka w salonie, musisz zwrócić szczególną uwagę, aby jego działanie nie uszkodziło znajdujących się w nim komponentów wyposażenia wnętrza, a jednocześnie zapewnić czystość wokół zamontowanego urządzenia. Z pomocą tutaj przychodzi nasz produkt, który powinieneś zakupić do swojego kominka lub pieca, jakim jest blacha przypiecowa. Ten produkt układa się pod lub przed kominkiem w zależności od posiadanego modelu urządzenia. Podstawy wykonane są z wysoko jakościowej stali najwyższych standardów, co zapewnia ich długoletnią żywotność oraz zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Blacha pod kominek zapewnia trwałą i wytrzymałą powierzchnię, wykonana jest z wysokiej jakości materiałów odpornych na działanie bardzo wysokich temperatur, dzięki czemu chroni podłogę przed uszkodzeniem i jednocześnie zapewniając atrakcyjny wygląd i zaletę wystroju wnętrza.

Niestandardowe podstawy kominkowe na wymiar

Szeroka gama standardowych rozmiarów podstaw pod kominki jest u nas dostępna bezpośrednio z magazynu. Chętnie produkujemy formaty specjalne zgodnie z życzeniem naszych klientów, specjalność naszej firmy Temprix. Po prostu prześlij nam szkic lub model swojego formatu płyty podłogowej, spersonalizowany i z żądanymi wymiarami. Otrzymasz adekwatną i nieograniczoną wycenę zakupu swojej niestandardowej płyty podłogowej tak szybko, jak to możliwe.
UWAGA! Już wyprodukowane szkło hartowane nie może być poprawiane np. przez cięcie, szlifowanie czy wiercenie. Doszłoby wtedy do całkowitego zniszczenia szkła. Dlatego też przed złożeniem zamówienia należy dobrze przemyśleć wariant podstawy, którą chcą Państwo zakupić. Najwyższych standardów podstawy wykonane z hartowanego szkła grubości 6 lub 8 mm produkowane są według wytycznych naszych klientów. Wysokogatunkowe szkło hartowane to podstawowy budulec przy produkcji podstaw kominkowych.
Aby zapobiec zabrudzeniu płyty kominka, zalecamy zakup naszej uszczelki izolacyjnej w zależności od rodzaju wybranej podstawy, silikonowej uszczelki do podstaw szklanych lub silikonowej uszczelki do podstaw metalowych.

Jeżeli nie znalazłeś w tej kategorii produktu którego szukasz, a jesteś zainteresowany ofertą podstaw szklanych lub metalowych, skontaktuj się z nami korzystając z formularza kontaktowego na naszym sklepie.

Formularz kontaktowy