Kategorie
Filtry
Włączone filtry:
  Kontakt

  Kontakt

  Zadzwoń do nas:

  +48 691 628 342

  +48 693 690 490

  +48 693 690 890

  Zostaw wiadomość:
  Napisz tutaj

  Regulatory kominkowe

  Automatyka kominkowa to urządzenia, które w obecnym czasie stały się bardzo popularne wśród właścicieli kominków. Nowoczesne instalacje kominkowe, wykorzystywane do ogrzewania powierzchni mieszkalnych stają się coraz bardziej zaawansowane pod względem technologicznym. Kupując sterowniki i regulatory kominkowe w naszym sklepie można, nie tylko ograniczyć zużycie materiałów opałowych, ale również w pełni monitorować proces ich spalania. Sterowniki kominkowe gwarantują, dzięki regulacji, osiągnięcie najlepszych parametrów procesu spalania i ekonomiczne zarządzanie całodobową pracą kominka. W celu podniesienia komfortu użytkowania kominków powstały zaawansowane urządzenia, do których zaliczają się sterowniki kominkowe. To elektroniczne systemy optymalizacji procesu spalania oraz zabezpieczenia prawidłowego funkcjonowania całej instalacji grzewczej. Dzięki odpowiedniemu montażowi, sterowniki do kominka wydłużają czas spalania materiałów opałowych, co gwarantuje zwiększenie przekazu ciepła do ogrzewanych przez kominek pomieszczeń, a także ochronę przed nieprzewidzianym, samoczynnym wygaśnięciem ognia.

  Sterownik do kominka – doskonały system do monitorowania pracy instalacji kominkowej

  Automatyka kominkowa, dostępna w naszym sklepie, pozwala użytkownikowi instalacji kominkowej na zredukowanie o 30% zużycia drewna kominkowego, co w skali roku daje duże oszczędności. Sterowniki do kominków posiadają wiele zaawansowanych funkcji, takich jak regulacja temperatury, zabezpieczenie przed wyłączeniem – funkcja Anty - Stop czy możliwość podłączenia do sieci internetowej. Ponadto, automatyka kominkowa chroni dom czy mieszkanie, w którym znajduje się instalacja kominkowa przed ryzykiem pożaru czy ulatnianiem się dymu. Sterownik do kominka może współpracować z system alarmującym, który informuje właściciela instalacji kominkowej o różnych niepokojących procesach, zachodzących wewnątrz paleniska, jak i wokół niego. Funkcja zabezpieczająca przed przegrzaniem i osadzaniem się kamienia w instalacji kominkowej zapewnia jej dłuższą żywotność oraz łatwość w utrzymaniu w czystości. Sterowniki kominkowe mogą posiadać duży wyświetlacz LCD, który zapewnia szybką i prostą ich obsługę.

  Nasza oferta produktowa jest skierowana do właścicieli kominków z płaszczem wodnym, jak i tych, którzy posiadają innego rodzaju instalacje kominkowe. Wśród polecanych przez nas urządzeń znajdziesz sterowniki kominkowe, które będą monitorowały sprawne działanie kominka oraz chroniły Twój dom lub mieszkanie przed ryzykiem awarii instalacji kominkowej, a także zaczadzenia i pożaru.

  Automatyka kominkowa

  Automatyka kominkowa

  Doskonała automatyka kominkowa, dostępna w naszym sklepie to efekt połączenia nowatorskiej myśli technologicznej i wielu lat badań w dziedzinie urządzeń odpowiadających za sprawną pracę instalacji kominkowej. Sterowniki kominkowe i zasilacze do instalacji kominkowych przez nas dystrybuowane, spełniają wszelkie wymogi dotyczące urządzeń służących do monitorowania i optymalizacji działania kominków z płaszczem wodnym, jak i tych, pozbawionych tego elementu. Sterowniki oraz zasilacze kominkowe, które znajdziesz w naszym asortymencie, to urządzenia najlepszych producentów, gwarantujących ich sprawną i wieloletnią pracę. Głównym zadaniem urządzeń z kategorii automatyka kominkowa jest optymalizacja codziennej pracy instalacji kominkowej oraz redukcja zużycia opału, głównie drewna. Dzięki temu, właściciel kominka może zaoszczędzić do 30% środków finansowych przeznaczonych na zakup materiałów opałowych. Inwestycja w sterowniki i zasilacze kominkowe opłaca się również z innych względów, głownie bezpieczeństwa pracy i użytkowania danej instalacji kominkowej. Nieustanne monitorowanie prawidłowego działania kominka, znacznie ogranicza ryzyko zaczadzenia czy powstania pożaru, spowodowanych nagłą awarią instalacji kominkowej czy samoczynnym wygaśnięciem paleniska.

  Sterowniki kominkowe – zaawansowane urządzenia sterujące sprawną pracą instalacji kominkowej

  Automatyka kominkowa marki Tatarek to urządzenia najwyższej klasy, w pełni atestowane i certyfikowane, których działanie zostało poddane wielu testom i próbom w laboratoriach przemysłowych. Sterowniki i zasilacze kominkowe są urządzeniami łatwymi w obsłudze i niezawodnymi w działaniu. Sterowniki kominkowe utrzymują odpowiednią temperaturę, jaka powstaje w procesie spalania, co powoduje, że ogrzewane przez kominek pomieszczenia, nigdy nie są narażone na nadmierne wychłodzenie. Czytelny wyświetlacz LCD ułatwia programowanie poszczególnych funkcji i monitorowanie pracy całego urządzenia. Oferowane przez nasz sklep sterowniki do kominków ułatwiają kontrolę nad działaniem kominka przez 24 godziny na dobę. Dodatkowo, sterownik zapewnia optymalne dawkowanie powietrza, potrzebnego do procesu spalania, a także chroni instalację kominkową przed ryzykiem jej przegrzania się. Zaawansowane funkcje sterownika stanowią skuteczną ochronę przed uporczywym osadzaniem się kamienia w instalacji kominkowej, dzięki czemu jej żywotność zostaje znacznie wydłużana. Nowoczesne sterowniki do kominka wyposażone są w opcję podłączenia ich do sieci internetowej.

  Sterowniki i zasilacze kominkowe, to sprzęt zaliczany do kategorii automatyka kominkowa. Pełny asortyment tego rodzaju urządzeń znajdziesz w naszym sklepie. Dzięki temu, możesz zaopatrzyć się w nowoczesne produkty służące do optymalizacji działania Twojej instalacji kominkowej.

  1 - 12 z 80 ofert

  Sterowniki kominkowe

  Automatyka kominkowa obejmuje zróżnicowany asortyment regulatorów i sterowników do kominków. Ich głównym zadaniem jest optymalizacja procesu spalania, która zachodzi w kominkach powietrznych. Regulatory i sterowniki kominkowe, które oferuje nasz sklep zapewniają również sprawny obieg wodny we wkładach kominkowych z tak zwanym płaszczem wodnym. Zastosowanie automatyki kominkowej sprzyja oszczędzaniu energii oraz reguluje pracę kominka. Każda instalacja kominkowa do swojej prawidłowej i ekonomicznej pracy potrzebuje nowoczesnego i wydajnego w użyciu systemu sterującego. Jego zadaniem jest optymalizacja działania kominka oraz reagowanie na zmiany w zakresie jego działania. Kominki są urządzeniami grzewczymi o szerokim spektrum możliwości, które w połączeniu z zaawansowaną technologicznie automatyką sterującą, gwarantują swoją bezpieczną i sprawną pracę przez bardzo długi czas. Zestaw składający się ze sterownika i regulatorów, dostępny w naszym sklepie, ułatwia kontrolę nad dzianiem kominka przez całą dobę. Głównym zadaniem urządzenia, jakim jest sterownik do kominka jest wydajna regulacja dopływu zimnego powietrza, warunkującego odpowiedni proces spalania. Zimne powietrze, dopuszczane do komory spalania, w sposób w pełni kontrolowany zwiększa efektywność pracy instalacji kominkowej i zmniejsza zużycie opału, czyli drewna. Godnym podkreślenia faktem jest, iż sterowniki kominkowe, które oferujemy naszym klientom, nie powodują obniżenia temperatury, jaka powstaje w procesie spalania. Dzięki temu, można cieszyć się odpowiednim ciepłem w pomieszczeniu, a jednocześnie maksymalnie redukować koszty ogrzewania. Zakup sterownika do kominka gwarantuje szybki zwrot pieniędzy, wydanych na ten cel.

  Automatyka kominkowa – oszczędność oraz zwiększenie wydajności pracy instalacji kominkowej

  Zakup w naszym sklepie najprostszego sterownika do kominka zapewnia większy komfort jego użytkowania i bezpieczeństwo pracy całej instalacji kominkowej. Sterownik kominkowy reguluje pracę turbiny kominkowej i pomp c.o. Do podstawowych zalet sterownika zaliczyć można:

  • bardzo precyzyjne dawkowanie powietrza służącego do procesu spalania,

  • zabezpieczenie przed przegrzaniem instalacji kominkowej,

  • ochronę przed nadmiernym osadzaniem się kamienia w instalacji,

  • przeciwdziałanie awariom w czasie zaniku zasilania - samoczynne wygaszanie kominka przez odcięcie dopływu powietrza,

  • niezawodny i sprawny system alarmujący, który informuje właściciela kominka o niepokojących skokach temperatur czy innych zmianach w pracy instalacji kominkowej.

  Wybór konkretnego modelu sterownika z naszej oferty sklepowej, powinien być uwarunkowany rodzajem instalacji kominkowej, jaką posiada właściciel kominka. Automatyka kominkowa jest w większości przypadków w pełni kompatybilna z instalacjami kominkowymi z płaszczem wodnym lub tymi, pozbawionymi tegoż elementu. Punktem odniesienia przy montażu systemu automatyki kominkowej jest temperatura wody w danej instalacji. Sterownik kominkowy posiada programator oraz współpracuje z czujnikami temperatury i regulatorem temperatury powietrza w pomieszczeniu, w którym znajduje się kominek. Może być wyposażony w system zabezpieczający jego niekontrolowane wyłączanie się. Dobry sterownik kominkowy, który zamówisz z naszej oferty, reguluje pracę pomp (m.in. pompy bufora, laddomatem, pompy dodatkowej CWU, pompy podłogowej) oraz przepustnicy powietrza. Sterownik może posiadać kolorowy wyświetlacz typu LCD, który ułatwia obsługę całego systemu. Nowoczesne sterowniki kominkowe są podłączone do sieci internetowej.

  Automatyka kominkowa, którą znajdziesz w naszym sklepie, to bardzo przydatny system, który gwarantuje oszczędność opału oraz maksymalne bezpieczeństwo użytkowania kominka.

  Jeżeli nie znalazłeś w tej kategorii produktu którego szukasz, skontaktuj się z nami korzystając z formularza kontaktowego na naszym sklepie.

  Formularz kontaktowy